Bank rozdaje tysiące!

Kongres Młodego Samorządu > Aktualności > KMS 2015 > Bank rozdaje tysiące!

post cover

Bank rozdaje tysiące!

  • Kategoria: KMS 2015 
  • Komentarze (0) 

Brak nawet niewielkiej kwoty może zablokować wartościową inicjatywę, czy wygasić pasję działania, zwłaszcza w gminach i środowiskach niewielkich i – co tu dużo mówić – biednych. Z kolei nawet niewielka pomoc z zewnątrz może uruchomić łańcuch zdarzeń skutkujących istotnymi efektami społecznymi.

Ma to na uwadze Fundacja Banku Zachodniego, którego prezeska Eliza Dzwonkiewicz rozpoczęła ostatni, trzeci dzień Kongresu Młodego Samorządu, informując uczestników o możliwościach pozyskiwania niewielkich grantów. Fundacja stawia przede wszystkim na wspieranie młodych ludzi na progu ich dorosłości, zwłaszcza tych w małych miasteczkach. Powstał w tym celu program Bank Ambitnej Młodzieży. O dotacje może aplikować każdy z wyjątkiem podmiotów komercyjnych. Wkład własny nie jest obowiązkowy, choć mile widziany. – Wnioski przyjmujemy tylko poprzez naszą stronę internetową, są maksymalnie uproszczone, a wypełnienie wniosku nie powinno zając więcej niż 30 min. – zachęcała Eliza Dzwonkiewicz.
Na co można otrzymać pieniądze w ramach programu? Na bardzo różne inicjatywy – od zakupu wyposażenia (np. stojaki na rowery) po inicjatywy ekologiczne (np. ratowanie pszczół). Bo to nie cele materialne są tu ważne – „program ma uczyć określania potrzeb lokalnych społeczności, definiowania celów, tworzenia wspólnot zadaniowych, rozwiązywania problemów i realizowania zadań na poziomie lokalnym przez młodych ludzi kształtujących swoje postawy społeczne”.

Więcej: http://fundacja.bzwbk.pl

Na zdjęciu Eliza Dzwonkiewicz, fot. Kuba Malik.

Ostatnie wpisy

Nadchodzące prelekcje