Unia daje miliony

Kongres Młodego Samorządu > Aktualności > KMS 2015 > Unia daje miliony

post cover

Unia daje miliony

  • Kategoria: KMS 2015 
  • Komentarze (0) 

Środki płynące do Polski z budżetu UE sprawiły, że w kraju nastała era niesfornych budowniczych… Trzeba dobrze się zastanowić na etapie planowania, jak w przyszłości utrzymamy infrastrukturę, którą chcemy zbudować – ostrzegał wiceburmistrz Dusznik-Zdroju Jacek Kowalczyk w spotkaniu zamykającym Kongres Młodego Samorządu. – Warto inwestować w projekty, które będą generować oszczędności – radził.

Prelekcja dotyczyła funduszy europejskich na lata 2014-2020. Pieniądze, jakie otrzymała Polska na ten okres są gigantyczne – prawie pół biliona złotych – i samorządy mają możliwość dofinansowania bardzo różnorodnych projektów. Priorytetem będzie innowacyjność i konkurencyjność.
Jacek Kowalczyk, bohemista i jednocześnie specjalista ds. projektów współfinansowanych przez UE, pracował nad wnioskami, które przyniosły łącznie prawie 87 mln zł dofinansowania. Największy dotyczył Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (dotacja w wys. 50 mln zł), miejscowy duży projekt to rewitalizacja Parku Zdrojowego w Kudowie-Zdroju.
Prelekcja wiceburmistrza Duszni była najobszerniejszą podczas kongresu, ale i tematyka jest bardzo szeroka. Uczestnicy usłyszeli wiele praktycznych porad dotyczących przygotowywania wniosków o dofinansowanie, łącznie z tą, jak ratować się z opresji.

Na zdjęciu Jacek Kowalczyk, fot. Kuba Malik.

Ostatnie wpisy

Nadchodzące prelekcje