I nigdy nie wyłączysz komórki swojej

Kongres Młodego Samorządu > Aktualności > KMS 2016 > I nigdy nie wyłączysz komórki swojej

post cover

I nigdy nie wyłączysz komórki swojej

  • Kategoria: KMS 2016 
  • Komentarze (0) 

Jeśli nie zadbacie o siebie, to nie zadbacie o swoją gminę – tę prostą zależność uświadamiała wójtom, burmistrzom i prezydentom miast psychoterapeutka i trenerka umiejętności psychospołecznych Jolanta Neustein w autorskim wykładzie pt. „Praca, dom, Ty sam(a) i służba publiczna. Trening asertywności, granic i dystansu.”

To spotkanie, które rozpoczęło trzeci dzień II Kongresu Młodego Samorządu, miało dla uczestników wyjątkowe znaczenie. Bo bardzo często za prestiż samorządowego stanowiska i możliwość realizacji swojej wizji płacą oni poważnymi problemami zdrowotnymi i rodzinnymi.

Po wykładzie psycholożka poprowadziła panel dyskusyjny z udziałem radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Czesława Kręcichwosta, wójta gminy Warnice (woj. zachodniopomorskie) Anny Hackiewicz-Gębskiej i burmistrza Sierpc (woj. mazowieckie) Jarosława Perzyńskiego.

Panel był świetną okazją do wymiany osobistych doświadczeń, łatwo jednak sprowadzalnych do wspólnego mianownika: umiejętności radzenia sobie z różnymi trudnymi sytuacjami. – Musicie mieć twardą skórę – radził  Kręcichwost, samorządowiec z 34-letnim stażem. – To ile lat ta skóra rośnie? – dopytywał Perzyński.

Na zdjęciu Jolanta Neustein, fot. Kuba Malik

Ostatnie wpisy

Nadchodzące prelekcje