Puder nie gryzie

Kongres Młodego Samorządu > Aktualności > KMS 2016 > Puder nie gryzie

post cover

Puder nie gryzie

  • Kategoria: KMS 2016 
  • Komentarze (0) 

Nie jest najważniejsze, co powiecie. Macie dobrze wypaść, zrobić dobre wrażenie. To musi być sexi – usłyszeli uczestnicy kongresu od Marka Czyża, doświadczonego dziennikarza telewizyjnego, prowadzącego swój autorski program „Bez retuszu” w TVP Info.

Spotkanie odbywało się pod hasłem „Sztuka wystąpień publicznych” i miało dla uczestników bardzo praktyczne znaczenie. – Tego się nie da nauczyć, to kwestia długotrwałego treningu – zawyrokował red. Czyż, ale zaraz pocieszył publiczność: – Nie wierzę, że pełniąc funkcję wójta, burmistrza czy prezydenta miasta, macie z tym naprawdę problem. Najważniejsze: nie mówić za długo. Po ośmiu minutach i tak już nikt nie słucha. A z tym wielu ma poważny kłopot. Trzeba też dobrze wyglądać, uważać na błyszczenie twarzy.

W dyskusji okazało się, że samorządowcy miewają problemy z nachalnymi i nierzetelnymi dziennikarzami telewizyjnymi, a także z nieuczciwą prasą lokalną. Uniwersalnych sposobów na te kłopoty, czasami mocno dające się we znaki, niestety nie ma.

Istotna rada, która przewijała się także we wcześniejszych wystąpieniach i dyskusjach: – Nie czytajcie forów! Tak grubej skóry nie ma nikt. To szambo do każdego się przyklei, nie ma ludzi na to odpornych.

Jaką własną wpadkę będzie pan pamiętał do końca życia? – zapytał na koniec burmistrz Dusznik Piotr Lewandowski. – „Alkoholizm i narkomanizm”. Powiedziałem to w bardzo poważnym programie i do dziś ta sytuacja bywa powodem sennych koszmarów.

Na zdjęciu Marek Czyż, fot. Kuba Malik

Ostatnie wpisy

Nadchodzące prelekcje