Maraton slalomem

Kongres Młodego Samorządu > Aktualności > KMS 2017 > Maraton slalomem

post cover

Maraton slalomem

  • Kategoria: KMS 2017 
  • Komentarze (0) 

Nawet 500 tys. euro dofinansowania można otrzymać z unijnego programu  Erasmus+ Sport na organizację niekomercyjnej europejskiej imprezy sportowej, a współpraca partnerska na mniejszą skalę może być wsparta grantem do 60 tys. euro. Pieniądze zgarniają głównie duże ośrodki.

Dlatego państwa rola jest nie do przecenienia! – Tadeusz Wojciechowski zachęcał wójtów i burmistrzów do aplikowania. Zwłaszcza że samorządom jest łatwiej uzyskać grant, niż innym organizacjom. Pozyskiwanie środków zewnętrznych może być jednym ze sposobów na dofinansowanie gminnego sportu – a brak funduszy to przecież problem większości samorządów.

Zdobycie pieniędzy na inwestycje sportowe to ogromne wyzwanie dla mniejszych ośrodków. Chodzi bowiem o sumy przekraczające nawet gminny budżet. Po co zatem inwestować w sport? W przypadku Dusznik-Zdroju uzasadnieniem jest rozwój miejscowości zgodny z jej specyfiką i tradycjami. Z tego wynika promocyjne znaczenie inwestycji, a równie ważny jest ich wpływ na podniesienie jakości życia mieszkańców. Z kolei dla władz Świdnicy ten ostatni czynnik staje się głównym motywem inwestowania w sport, choć miasto stara się również organizować duże imprezy i korzystać z ich promocyjnego efektu.

Panel dyskusyjny: Dlaczego warto inwestować w sport? Przegląd źródeł finansowania projektów sportowych. Uczestnicy: Tadeusz Wojciechowski – Erasmus+, Szymon Chojnowski – wiceprezydent Świdnicy, Piotr Lewandowski – burmistrz Dusznik-Zdroju. Prowadzenie: Maciej Rajfur – dziennikarz. (16.03.2017)

Ostatnie wpisy

Nadchodzące prelekcje