Gdy kasa świeci pustkami

Kongres Młodego Samorządu > Aktualności > KMS 2017 > Gdy kasa świeci pustkami

post cover

Gdy kasa świeci pustkami

  • Kategoria: KMS 2017 
  • Komentarze (0) 

Mieszkańcy czekają na tę inwestycję od dawna i coraz bardziej okazują zniecierpliwienie… Co robić, gdzie szukać pomocy?

Jeśli partnerstwo publiczno-prywatne wydaje wam się zbyt skomplikowane i ryzykowne, by finansować drogie gminne projekty, to warto udać się do banku. PKO BP, który zajmuje wiodącą pozycję wśród instytucji finansowych w Polsce, ma dwie ciekawe propozycje skrojone do samorządowych potrzeb: finansowanie poprzez spółki komunalne i wykup wierzytelności z wydłużonym terminem zapłaty. To instrumenty, które mogą odpowiadać waszym potrzebom bardziej, niż prosty kredyt.

Spotykając się z przedstawicielem banku, warto także zainteresować się szczegółami oferty bankowości elektronicznej dla samorządów. Nie wszystkie jeszcze gminne jednostki korzystają w pełni z tych udogodnień i nie wszystkie banki oferują to samo. PKO BP zapewnia np. dostęp do nieograniczonej w czasie historii rachunku, a także możliwość anulowania wysłanych już przelewów, zanim zostaną one przekazane do rozliczeń międzybankowych. Szczególną wagę PKO BP przykłada do zapewnienia bezpieczeństwa, oferując np. ograniczanie możliwości logowania do wskazanych adresów IP, czy dostęp tylko w określonych godzinach. Sprawdźcie też, co potrafi Menedżer Przepływów, funkcja Masowe Wypłaty oraz Mikrorachunki.

Bankowość dla samorządów – gdzie Wam możemy pomóc? Bank partnerem działalności bieżącej i rozwoju samorządów. Konrad Grajeta i Mariusz Noch – PKO Bank Polski S.A. (17.03.2017)

 

Ostatnie wpisy

Nadchodzące prelekcje